MALA BALERINA
29,90 KM
Sofija je presretna. Konačno je krenula na balet – baš kao i njezina najbolja prijateljica Lea.
Sofija je naučila pet osnovnih pozicija, saznala sve o trikou, baletnim papučama i suknjici, a sad uzbuđeno očekuje veliki trenutak – nastup u baletnoj predstavi.
Nema na zalihi
SKU: 9789531410311
Kategorija: Knjige za djecu i mlade
Preporučujemo
-21%
18,00 KM
22,90 KM
1000 PITANJA ZA DJEVOJKE
Tim Hursch
Mozaik knjiga
Život je tako pun iznenađenja. Ni jedan dan ne prolazi bez novosti. Nije zato čudo što imaš tako puno pitanja.
Zašto se moja prijateljica u poslednje vrijeme ponaša tako čudno?
Smiju li mi roditelji zabraniti da se sastajem s dečkom?
Ova će te knjiga poučiti svemu što trebaš znati o dečkima, samoj sebi i svojoj ludoj svakodnevnici.
-23%
16,00 KM
20,90 KM
ORAŠAR
E.T.A Hoffmann
Mozaik knjiga
Slavna božićna bajka Orašar
Slavnu božićnu bajku Orašar mnoge su generacije djece isprva upoznale u kazalištu, gledajući poznati balet Petra Iljiča Čajkovskog. Ova divna bajka pronašla je svoje mjesto i između korica knjige koju je ilustrirao Patricio Alejandro Aguero Marino.
Raskošne ilustracije...
Božićni san male Klare oživio je u raskošnim i zadivljujućim ilustracijama koje će trajati dugo nakon što se završi baletna predstava.
Povijest...
Figure orašara potječu iz kasnog 17. stoljeća. Nastale su u Njemačkoj, točnije na prostoru Rudne gore (njemački: Erzgebirge). Jedna od priča o nastanku i stvaranju figura zasluge pripisuje obrtniku iz Seiffena. Figure su kroz povijest često bile predmet darivanja, te su se u nekom trenutku počele povezivati s Božićem. Postale su popularne u 19. stoljeću kada su se počele širiti u obližnje europske zemlje. Kako je rasla potražnja, tako je započinjala i masovna proizvodnja figura. Friedrich Wilhelm Füchtner (1844. - 1923.) je u Njemačkoj poznat kao "otac figure orašara". Koristeći tokarski stroj započeo je njihovu masovnu proizvodnju 1872. godine u svojoj radionici u Seiffenu, Saskoj.
Dekorativne figure orašara postale su popularne izvan Europe nakon Drugog svjetskog rata, kada su brojni američki vojnici koji su bili stacionirani u Njemačkoj, pri povratku u Sjedinjene Američke Države sa sobom donosili figure orašara kao suvenir. Daljnja popularizacija orašara dolazi od baleta Orašar kojeg je skladao Petar Iljič Čajkovski. Balet je nastao kao adaptacija priče Orašar i kralj miševa koju je napisao E. T. A. Hoffmann. Balet Orašar se sredinom 20. stoljeća počeo izvoditi u Sjedinjenim Američkim Državama gdje je postao najgledanija izvedba u vrijeme božićnih praznika. To je pomoglo da figure orašara postanu božićna dekoracija te prepoznatljiv božićni ukras cijele zapadne kulture.
BONTON-KNJIGA TREĆA
Zvonimir Balog
Mozaik knjiga
KAKO DA NE POSTANEM KLIPAN-ICA U 100 LEKCIJA
Bonton 3, treći je dio legendarnog Bontona Zvonimira Baloga napisana je tijekom posljednjih dvadeset godina i nastajala je iz potrebe autora da, na njemu svojstven, duhovit i tek naizgled neozbiljan način, progovori o problemima s kojima se susreću nešto starija djeca i mladi. I dok je prva knjiga Bontona (Kako da ne postanem klipan/ica u 100 lekcijica) nastala sakupljanjem kratkih tekstova koje je Zvonimir Balog objavljivao u školskim časopisima, a druga kao nastavak na ubrzo rasprodano prvo izdanje, treća je knjiga ponešto drukčija. Bavi se gotovo filozofskim temama i krajnjim pitanjima kao što su smrt, vjera, etično i moralno postupanje, ljubav i spolno obrazovanje mladih. Balog promišlja i bolne teme kao što je međuvršnjačko nasilje, koje je proteklih godina postalo velikim problemom hrvatskih osnovnih i srednjih škola. Kako su teme ozbiljnije, tako je i ton treće knjige manje humorističan a više ironičan i satiričan, da bi u pojedinim dijelovima postao posve ozbiljan. Ipak, nastojeći ostati unutar zadanog okvira i tona pripovijedanja koji se kreće između humorističnog komentara nepoželjnog ponašanja i uputa na koji način izbjeći pogreške, nova knjiga Zvonimira Baloga, Bonton 3, još će uvijek biti zanimljivo štivo, ne samo djeci i mladeži već i njihovim roditeljima, bakama i djedovima.
Autor je za Bonton 3 napisao novo uvodno poglavlje u kojem upozorava upravo na ozbiljnost tema kojima se bavi. Ilustracije za knjigu i naslovnicu napravio je Ninoslav Kunc.
DOMINO REČNIK
Mladinska knjiga Beograd
Zabavi se i nauči puno jezika odjednom, sam ili s drugarima, kod kuće, u vrtiću ili školi.Višejezični (engleski, nemački, italijanski, francuski i srpski) rečnik za rano učenje jezika. Ovaj jedinstveni rečnik sadrži domino karte koje omogućavaju lakše usvajanje jezika kroz igru i zabavnu proveru naučenog. Pogodan i za samostalno učenje i za rad u grupama.