
MOJA KUĆA
19,90 KM
Knjiga „Moja kuća“ zabavan je način učenja engleskog jezika, koji spaja učenje s razbibrigom.
Uza slike u boji dijete će otkriti riječi i osnovne pojmove iz svog okružja, obogaćujući i svoj engleski i svoj hrvatski rječnik. Zabavne didaktičke igre pomoći će mu da razvije pozornost i sabranost te mu približiti pisani oblik naučenih engleskih riječi.
Elektronička će olovka potpomoći učenje jer će dijete moći odmah dobiti točne odgovore na razna pitanja; učenje će učiniti zabavnim − dijete će satima uživati u igrama promatranja i povezivanja.
Nema na stanju
SKU: 9789531420716
Kategorija: Knjige za djecu i mlade
Preporučujemo
BONTON-KNJIGA TREĆA
Zvonimir Balog
Mozaik knjiga
KAKO DA NE POSTANEM KLIPAN-ICA U 100 LEKCIJA
Bonton 3, treći je dio legendarnog Bontona Zvonimira Baloga napisana je tijekom posljednjih dvadeset godina i nastajala je iz potrebe autora da, na njemu svojstven, duhovit i tek naizgled neozbiljan način, progovori o problemima s kojima se susreću nešto starija djeca i mladi. I dok je prva knjiga Bontona (Kako da ne postanem klipan/ica u 100 lekcijica) nastala sakupljanjem kratkih tekstova koje je Zvonimir Balog objavljivao u školskim časopisima, a druga kao nastavak na ubrzo rasprodano prvo izdanje, treća je knjiga ponešto drukčija. Bavi se gotovo filozofskim temama i krajnjim pitanjima kao što su smrt, vjera, etično i moralno postupanje, ljubav i spolno obrazovanje mladih. Balog promišlja i bolne teme kao što je međuvršnjačko nasilje, koje je proteklih godina postalo velikim problemom hrvatskih osnovnih i srednjih škola. Kako su teme ozbiljnije, tako je i ton treće knjige manje humorističan a više ironičan i satiričan, da bi u pojedinim dijelovima postao posve ozbiljan. Ipak, nastojeći ostati unutar zadanog okvira i tona pripovijedanja koji se kreće između humorističnog komentara nepoželjnog ponašanja i uputa na koji način izbjeći pogreške, nova knjiga Zvonimira Baloga, Bonton 3, još će uvijek biti zanimljivo štivo, ne samo djeci i mladeži već i njihovim roditeljima, bakama i djedovima.
Autor je za Bonton 3 napisao novo uvodno poglavlje u kojem upozorava upravo na ozbiljnost tema kojima se bavi. Ilustracije za knjigu i naslovnicu napravio je Ninoslav Kunc.
BALONIJADA-SUPERJEŽ
Nada Iveljić
Mozaik knjiga
Postoje razne knjige. Velike, debele, male tanke, stare, nove, teške, lagane... Ova knjiga ima od svega toga pomalo. Malo pjesama nježnih i čistih kao što je djetinjstvo o kome pišu, toplih i lijepih kao što je i sunce, i priroda koja se presijala u njihove stihove. Malo priča mudrih kao što su mudri ljudi koji su dugo živjeli. I malo igrokaza, veselih kao što je vesela svaka dječija igra. Sve je to za vas napisala Nada Iveljić, koja je cijeli svoj vijek posvetila djeci. Knjigu koja je pred vama pažljivo pročitajte, knjiga nije ni debela, jer Nada Iveljić zna da djeca ne vole debele knjige. Knjiga nije ni tužna, jer književnica zna da su djeci potrebnije veselije knjige. Knjiga nije ni dosadna, jer Nada zna da djeca ne vole dosadu. Knjiga nam priča o životinjama i prirodi, jer naša spisateljica zna da djeca vole priče o životinjama, i da se djeca i životinja vole i razumiju.
Knjiga sadrži 14 pjesama, 2 igrokaza i 2 priče.
ORAŠAR
E.T.A Hoffmann
Mozaik knjiga
Slavna božićna bajka Orašar
Slavnu božićnu bajku Orašar mnoge su generacije djece isprva upoznale u kazalištu, gledajući poznati balet Petra Iljiča Čajkovskog. Ova divna bajka pronašla je svoje mjesto i između korica knjige koju je ilustrirao Patricio Alejandro Aguero Marino.
Raskošne ilustracije...
Božićni san male Klare oživio je u raskošnim i zadivljujućim ilustracijama koje će trajati dugo nakon što se završi baletna predstava.
Povijest...
Figure orašara potječu iz kasnog 17. stoljeća. Nastale su u Njemačkoj, točnije na prostoru Rudne gore (njemački: Erzgebirge). Jedna od priča o nastanku i stvaranju figura zasluge pripisuje obrtniku iz Seiffena. Figure su kroz povijest često bile predmet darivanja, te su se u nekom trenutku počele povezivati s Božićem. Postale su popularne u 19. stoljeću kada su se počele širiti u obližnje europske zemlje. Kako je rasla potražnja, tako je započinjala i masovna proizvodnja figura. Friedrich Wilhelm Füchtner (1844. - 1923.) je u Njemačkoj poznat kao "otac figure orašara". Koristeći tokarski stroj započeo je njihovu masovnu proizvodnju 1872. godine u svojoj radionici u Seiffenu, Saskoj.
Dekorativne figure orašara postale su popularne izvan Europe nakon Drugog svjetskog rata, kada su brojni američki vojnici koji su bili stacionirani u Njemačkoj, pri povratku u Sjedinjene Američke Države sa sobom donosili figure orašara kao suvenir. Daljnja popularizacija orašara dolazi od baleta Orašar kojeg je skladao Petar Iljič Čajkovski. Balet je nastao kao adaptacija priče Orašar i kralj miševa koju je napisao E. T. A. Hoffmann. Balet Orašar se sredinom 20. stoljeća počeo izvoditi u Sjedinjenim Američkim Državama gdje je postao najgledanija izvedba u vrijeme božićnih praznika. To je pomoglo da figure orašara postanu božićna dekoracija te prepoznatljiv božićni ukras cijele zapadne kulture.
DAMA
Danijela Martinović
Mozaik knjiga
DAMA
Autor: Danijela Martinović i Zorica Bonaći
Koliko god šutjeli o tome, svatko od nas nosi dijete u sebi. Ono maleno – uvijek zaigrano. l političari, i radnici u tvornicama, muškarci i žene. Svako živo biće na ovom planetu krije maleno dijete u sebi.
Zato sam posebno sretna jer je Dama plod zaigranosti moga unutarnjeg djeteta.Iz nekoliko crteža, koje su prosudile curice između dvije i deset godina (oprostite odrasli), rodila se Dama. Nakon sto je više desetaka skica prošlo kroz moje ruke, nisam bila sigurna hoće li itko moći prepoznati moje želje i pretočiti ih u jedan lik, dok jednoga dana akademska slikarica Nikolina Manojlović-Vračar to nije učinila. Čim sam je ugledala znala sam da se sve isplatilo i toga sam joj trenutka poželjela udahnuti dušu. Započela sam pisati priču za djecu. Ubrzo mi se u pisanju pridružila moja dugogodišnja prijateljica Zorica Bonaci, jer ona dobro poznaje začarani svijet.
Dama je anđeo koji živi na nebu i toliko je zaljubljena u ljude da silno želi postati čovjek koji osjeća tugu i sreću, radost i bol. Malena Dama dolazi na Zemlju da svijet učini boljim, da svakoga čovjeka nauči kako za života može dati mnogo, da je jedinstven i neponovljiv i da je svatko jednako vrijedan, bez obzira je li bogat ili siromašan.